Praca

Pokoje - Restauracja
Wesela - Komunie
Imprezy okolicznościowe

Marzymięta

PL EN DE

Tel. +48 61 817 12 52
Tel.kom. +48 691 383 002
biuro@marzymieta.pl


Okolica

Czmoniec znajduje się około 30 km na południe od Poznania w gminie Kórnik. Gmina ta oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych.

Lokalizacja i piękne otoczenie "Marzymięty" zachęcają do wycieczek do okolicznych miejscowości.

Zamek - Kórnik

W odległości 8 km stąd leży Kórnik ze wspaniałym zamkiem, po którym według legendy spaceruje słynna Biała Dama. Ogromne zbiory książkowe udostępnia Biblioteka Kórnicka, a w największym w Polsce Arboretum można zobaczyć "gruszki na wierzbie".

Piękne tereny rekreacyjne usytuowane są wzdłuż rozlewisk Warty. W rejonie wsi Trzykolne Młyny i Czmoniec znajduje się wschodni fragment Rogalińskiego Parku Krajobrazowego, barokowo-klasycystyczny pałac w Rogalinie oraz ponad 500-letnie dęby.

Park

Okoliczne widoki można podziwiać z 15 m wieży widokowej zlokalizowanej w Czmońcu przy Szlaku Bobrowym. To szlak dla tych, którzy lubią spędzać czas na łonie natury i jednocześnie chcą wzbogacić swoją wiedzę o cennych walorach przyrodniczych najbliższej okolicy.

Z okien Gościńca Marzymięta rozciąga się wspaniały widok na wielkopolskie lasy, które co roku zrzeszają zapalonych miłośników grzybobrania, zawsze powracających z koszem pełnym leśnych skarbów!

Ścieżka ta rozpoczyna się przy drodze ze Świątnik do Niesłabina we wsi Czmoniec i przebiega przez kompleksy leśne, obszary łąk nadrzecznych z dębami szypułkowymi, skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na występujące tam starorzecze Warty, jej naturalne rozlewisko i rozległe łąki.

P5021407.JPG

Czmoniec leży w odległości 10 km od Śremu - miasta położonego nad rzeką Wartą, przy Jeziorze Grzymisławskim z rozbudowaną infrastrukturą sportową i turystyczną, gdzie corocznie organizowane są Motorowodne Mistrzostwa Świata i Europy, spływy kajakowe.

Przez Czmoniec przebiega również szlak rowerowy „Do Poznania” o długości 19,5 km, którego trasa prowadzi przez Śrem - Zbrudzewo - Niesłabin - Orkowo - Czmoniec – Radzewo.

Gościniec Marzymięta - pokoje, noclegi, wesela, komunie, konferencje, imprezy okolicznościowe w okolicach Kórnika, Rogalina i Poznania.

Copyrights © 2010 Gościniec Marzymięta. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie Supremo.pl - Serwisy i Strony internetowe Powered by Kentico CMS for ASP.NET

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.
Gościniec Marzymięta na Facebooku